allmy.bio linklist.bio joy.bio linklist.bio hipolink.me dope.link 8b.io mylinkinb.io

Szkolenie GIT – 07/14.12.2017

W dniach 7 oraz 14 grudnia odbyło sie szkolenie z systemu kontroli wersji GIT.
Szkolenie z obsługi systemu kontroli wersji było skierowane dla nowo przybyłych członków i było podzielone na 2 spotkania. Pierwsze spotkanie omawiało postawy teoretyczne. Doświadczeni koledzy opowiedzieli nam jak GIT jest stosowany w codziennej pracy przez programistów. Jest to podstawowe narzędzie dla zespołów developerskich ale ma również zastosowanie w projektach open source jak i również samodzielnej pracy.
Tomasz Pazdalski wraz z kolegą Bernardem Rusinem pokazali nam sposób działania systemu kontroli wersji.
Po prezentacji i omówieniu częsci teoretycznej członkowie założyli konta w serwisie bitbucket.
W częsci praktycznej uczestnicy szkolenia utworzyli i pracowali nad swoimi repozytoriami poznając podstawowe komendy gita.
Następnie podzieliliśmy sie i w parę osób pracowaliśmy nad wspólnym repozytorium. Bernard pokazał nam również jak rozwiązywać konflikty które mogą wystąpić podczas wspólnej pracy kilku osób nad jednym kodem.
Prezentacja którą przedstawił Tomek dostępna jest na naszej grupie na FB.
Wróć do strony głównej