allmy.bio linklist.bio joy.bio linklist.bio hipolink.me dope.link 8b.io mylinkinb.io

Szkolenie: Zagrożenia w sieci i ich zwalczanie

30 listopada 2019 r. odbyło się kolejne szkolenie z cyklu „Zagrożenia w sieci oraz ich zwalczanie”, dotyczące, jak łatwo się domyślić, tematyki cyberbezpieczeństwa.

Dzięki prelengentowi – Mateuszowi Pstrusiowi, przedstawicielowi firmy HackingDept, uczestnicy dowiedzieli się m.in. jak wygląda praca pentestera oraz czym
zajmują się zespoły Red Hat. Wiele miejsca poświęcono na analizę ataków typu Man in the Middle oraz ARP spoofing.

Szkolenie było wzbogacone o analizę przykładowej kampanii phishingowej, przedstawionej zarówno z punktu widzenia „ofiary” jak i samego atakującego. Uczestnicy poznali również narzędzia, które pozwalają na analizę ruchu sieciowego, a także nauczyli się rozpoznawać, czy komputer padł ofiarą ataku.

Wróć do strony głównej